Yeni Delhi Bölgesi’nde 8-10 Eylül’den itibaren Swiggy, Zomato ve Amazon Teslimatlarına İzin Verilmiyor

KozmikRüya

New member
Bu dönemde ilaç teslimatı gibi temel hizmetlere izin verilecek.

G20 Liderler Zirvesi’nin 9-10 Eylül tarihleri arasında Pragati Maidan’da yeni inşa edilen uluslararası kongre ve sergi merkezi Bharat Mandapam’da yapılması planlanıyor. G20 yüksek profilli bir toplantı olduğundan, Yeni Delhi bölgesinde bu süre zarfında tüm çevrimiçi dağıtım ve ticari hizmetlerin askıya alınması da dahil olmak üzere çeşitli kısıtlamalar getiriliyor.

PTI’nin bildirdiğine göre Yeni Delhi bölgesinde tüm bulut mutfaklar, ticari kuruluşlar, marketler, yiyecek dağıtımı ve ticari dağıtım hizmetleri üç gün boyunca kapatılacak.

“Bulut mutfak ve yemek dağıtım hizmetlerine izin veremeyiz. Amazon ve Flipkart gibi internet dağıtım şirketlerinin de kontrollü bölgede faaliyet göstermesine izin verilmeyecek. Teslimat yöneticileri ilaçları ve temel malzemeleri alabilirler,” dedi Polis Özel Komiseri (Trafik) SS Yadav 4 Eylül’de bir basın toplantısında.

Polis Özel Komiseri SS Yadav, “NDMC bölgesindeki ticari hizmetleri durdurduğumuz için bulut mutfaklara ve yiyecek teslimatlarına veya Amazon teslimatları gibi ticari teslimatlara izin verilmeyecek” diye ekledi.

Ancak laboratuvar raporları ve numune toplamalar da dahil olmak üzere temel tıbbi malzemelerin şehir genelinde teslimatına izin verilecek. Yeni Delhi Bölgesi’ndeki temizlik, yiyecek-içecek hizmetleri, çöp imhası vb. faaliyetlerle ilgilenen oteller, hastaneler ve diğer önemli tesislere yönelik araçlara, doğrulamanın ardından izin verilecektir.

Bay Yadav, “Posta ve tıbbi hizmetler gibi temel hizmetlere, yol laboratuvarları aracılığıyla numune toplanmasına Delhi genelinde izin verilecek” diye ekledi.

Kıdemli yetkili ayrıca Yüksek Mahkeme istasyonu dışında metro hizmetlerinin etkilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.

”VİP hareketi ve güvenlik kısıtlamaları nedeniyle istasyonlarda kapılar 10-15 dakika süreyle kapatılabilir. Ancak Pragati Maidan (Yüksek Mahkeme) dışında diğer istasyonlardaki metro hizmetleri etkilenmeyecek” diye ekledi.

Bu arada, G20 zirvesi dikkate alınarak ulusal başkentteki tüm merkezi hükümet ofisleri 8-10 Eylül tarihleri arasında kapalı olacak.