Adana’da demirleri çalınan elektrik direği devrildi

KozmikRüya

New member
Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Akarcalı Mahallesi Muhtarı Şükrü Dişkaya, geçen ay mahalleye güç taşıyan bir yüksek tansiyon çizgisi direğinin demirlerini çalan hırsızlara reaksiyon gösterdiği görüntüyü toplumsal medyada yayınladı.

Demir modülleri çalınan direk, sonrasındasında güç dağıtım firması yetkilileri tarafınca onarıldı.

Polis, hırsızlık şüphelilerini yakalamak için çalışma başlattı. Evvelki gece birebir bölgeye yakın öbür bir elektrik çizgisi direğinin demirleri de kimliği bilinmeyen bireyler tarafınca çalındı.

Kelam konusu direk, dün sabah saatlerinde rüzgarın tesiriyle devrildi. Teller kopunca birtakım bölgeler elektriksiz kaldı.

“İnsanlıktan nasiplerini almamışlar”

Direğin devrildiği yere giden Şükrü Dişkaya, durumun bölgede yaşayan insanları mağdur ettiğini söylemiş oldu.

Bölgenin, güç çizgilerinin geçiş bölgesi olduğunu söyleyen Dişkaya, “Önce mahalleye daha yakın bir direğin demirlerini çaldılar. Biz onu gördük, yetkililere bildirdik.

Orada tamirat çalışması yapıldı. Artık de bu direğin demirini çalmışlar ve devrilmesine niye oldular.

Çalıp hurdacılara satıyorlar. İnsanlıktan nasiplerini almamışlar. Alsalardı, bu direğin kaç meskene elektrik götürdüğünü düşünürlerdi”
diye konuştu.

“Bu bizim ortak kullandığımız bir şey”

Hırsızlığın açıklanabilir tarafının olmadığını söyleyen Dişkaya, “Hırsız bile kendi telefonu bu elektrik yardımıyla şarj ediyor. Hırsızlığın açıklanabilir bir tarafı yok. Toplumsal medyada lisana getirmiştim. Bana reaksiyon gösterenler, ‘şov yapıyorsun’ diyenler oldu.

Lakin sonuç ortada. her neyse ki yetkililer çabucak müdahale etti. Tamirat çalışmaları başladı. Bu bizim ortak kullandığımız bir şey. Bunlar çalınmaz, Allah’tan korkun”
dedi.