Adana’da eşini katledip kendine ziyan veren zanlı, tedavi daha sonrası tutuklandı

KozmikRüya

New member
Adana’da 6 Nisan günü yaşanan dehşet olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Yüreğir ilçesinde 16 yıl evvel evlenen Ümit Sevinç ile Şükriye Gür, şiddetli geçimsizlik niçiniyle kısa müddet evvel boşanmıştı.

Ümit Sevinç, teze göre, konutuna gittiği eski eşine bir daha evlenme teklifinde bulundu. Gür olumsuz karşılık verince tartışma çıktı.

“Teyze bana yardım et, beni öldürecek”

Bu sırada Şükriye Gür, saat 04.55’te cep telefonundan teyzesi Nesibe Akboğa’ya, “Teyze bana yardım et. Polisi orta. Ümit beni öldürecek” iletisi attı.

DHA’nın haberine nazaran bu esnada Sevinç, mutfaktan aldığı bıçakla 3 çocuk annesi Şükriye Gür’ü öldürdü. Akabinde polisi arayan Ümit Sevinç, “Eşimi öldürdüm kendimi de öldüreceğim” dedikten daha sonra boğazını keserek intihara kalkıştı.

İkisi de kanlar içerisinde bulundu

İhbar üzerine polis ve sıhhat grupları adrese sevk edildi. Kapı kilitli olunca itfaiye grupları çağrıldı. İtfaiye grupları tarafınca kapısı kırılarak girilen meskende Ümit Sevinç ile Şükriye Gür, kanlar ortasında yerde yatarken bulundu.

Şükriye Gür’ün öldüğü tespit edilirken, Ümit Sevinç ise hastaneye kaldırıldı. Şükriye Gür, otopsinin akabinde Ceyhan ilçesindeki Asri Mezarlığı’nda babası Ali Gür’ün kabrinin yanına defnedildi.

Tedavi daha sonrası emniyete gdolayıldü

Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde taburcu edilen Ümit Sevinç, Cinayet Ofis Amirliği gruplarınca emniyete gdolayıldü.

“Mutfaktan aldığım bıçakla eşimin üzerine yürüdüm”

Tabirinde, eski eşinin toplumsal medya üzerinden diğerleriyle mesajlaştığını gorerek kıskançlık krizine girdiğini öne süren Sevinç, “Birden tartışmaya başladık. O sırada mutfaktan aldığım bıçakla eşimin üzerine yürüdüm. Birinci bıçak darbesinden daha sonra şoka girdim, ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

Katil zanlısı tutuklandı

Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Ümit Sevinç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.