Ankara’da çekiçli maganda özür dilese de tahliye talebi reddedildi

KozmikRüya

New member
5 Mart’ta Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Banga Bandhu Pir Mucibur Rahman Bulvarı’nda Özgür Öztürk isimli şoför, arabasıyla kırmızı ışıkta geçerek kavşağa girdi.

Çekiçle saldırdı

06 BJ 5854 plakalı arabanın şoförü Boğaçhan Yıldız ise uyarmak için korna çaldı.

Öztürk, aracını yolun ortasında bırakıp, bagajdan aldığı çekiçle Yıldız’a saldırdı.

Açık camdan vurdu

Öztürk, kapıyı içeriden kilitleyen Yıldız’a, açık camdan çekiçle vurmaya çalıştı.

Etraftakilerin ortaya girmesi üzerine Özgür Öztürk, aracına binerek bölgeden uzaklaştı.

Tutuklandı

Olay anında cep telefonu kamerası ile çekilen manzara toplumsal medyada paylaşılınca Öztürk, polis tarafınca gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Öztürk, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

34 yıla kadar mahpus istemi

Özgür Öztürk hakkında ‘mala ziyan verme’, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’, ‘silahlı tehdit’, ‘hakaret’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘yaralamaya teşebbüs’ ve ‘ulaşım aracının alıkonulması’ hatalarından 34 yıl 2 aya kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Şikayetinden vazgeçti

Özgür Öztürk’ün tutuklu yargılanmasına, Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Duruşmada Boğaçhan Yıldız ile taraf avukatları da yer aldı.

Mahkeme heyeti, Yıldız’ın şikayetinden vazgeçtiğini belirterek Öztürk’e savunması için yemin etti.

“Küfredince öfke kontrolümü kaybedip araçtan indim”

Sanık Öztürk, olay günü hasta olan çocuğuna yetişmek için tez ettiğini, önündeki araçlar peşinden gittiği için birinci anda kırmızı ışıkta geçtiğinin fark etmediğini belirterek, “Bu sırada bir araç korna çalarak beni uyardı. Ben de camı açıp, ‘Ne yapayım önündekini mi ezeyim’ diye karşılık verdim. Küfredince öfke kontrolümü kaybedip araçtan indim. Aşağı inmesini istediğimde koltuğa gerçek yatınca bir şey aldığını düşündüm. Bunun üzerine araca giderek bagajdan cazip aldım. tekrar küfredince cama vurdum. bir süre daha sonra olay yerinden ayrıldım. Kimseyi alıkoymadım. Yalnızca camı kırdım. hadiseden dolayı fazlaca pişmanım. Mahkeme huzurunda kendisinden özür diliyorum.” dedi.

“Durup dururken kimseye küfretmedim”

Boğaçhan Yıldız ise sanığın aile sorunları olduğunu öğrendiği için şikayetinden vazgeçtiğini lakin sav ettiği üzere durup dururken kimseye küfretmediğini, yalnızca edilen küfürlere karşılık verdiğini söylemiş oldu.

Yıldız, sanığın kendisine çekiçle vurmaya çalıştığını, araç içine yatarak ayaklarıyla kendini koruduğu için darbe almadığını söylemiş oldu.

Özgür Öztürk ve Boğaçhan Yıldız, mahkeme salonunda izletilen imajlarla ilgili diyecekleri olmadığını da söylemiş oldu.

Tahliye talebine ret

Cumhuriyet savcısı, temel hakkındaki görüşünü açıklamak için mahkemeden mühlet isterken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Sanık avukatları da müştekinin şikayetinden vazgeçmesi niçiniyle birtakım suçlamalar açısından düşme sonucu verileceğini, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ ve ‘kişiyi hürriyetinden alıkoymak’ kabahatlerinden da verilebilecek cezanın sanığın tutuklulukta geçirdiği müddet dikkate alındığında tahliye edilmesi gerektiğini belirtti.

Mahkeme heyeti, savcıya mütalaa için müddet verilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.