Beyond Meat Tokenized Stock FTX Nedir? BYND Ne İşe Fayda?

celikci

New member
Beyond Meat Tokenized Stock FTX, klasik düzenlenen borsalarda süreç bakılırsan pay senetleri olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “FTX nedir?” sorusuna karşılık vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm hususlara değineceğiz.

Beyond Meat Tokenized Stock FTX nedir? BYND ne işe fayda?

FTX, belli pay senetlerindeki Token’leri listelemektedir. Bu spot Token’ler, CM-Equity tarafınca saklanan pay senetleri tarafınca da desteklenmektedir. Şayet istenilirse, temel paylar için CM-Equity’le itfa edilebilmektedir. CM-Equity, Almanya’da büsbütün kontrole tabidir. Ayrıyeten bu çeşit eserleri sunmasına da müsaade verilen lisanslı bir finans kuruluşudur.


Tokenize edilen pay senetleri ticareti yapan bütün FTX kullanıcılarının ayrıyeten CM-Equity’nin müşterisi olması ve CM-Equity’in KYC’sinden ve uyumluluğundan geçmesi gerekebilmektedir. Bilhassa bütün alım-satım faaliyetleri CM-Equity tarafınca uygunluk açısından da izlenebilmektedir. Ayrıyeten CM-Equity, üçüncü taraf bir aracı kurumlardaki pay senetlerini saklamaktadır. CM-Equity aracılık hizmetleri sağlamaktadır.

FTX nedir? Özellikleri neler?

 • FTX’te Tokenleştirilen pay senedi ticaretlerinin nasıl çalıştığını açıklansa da, yaklaşık pahalar içererek, kesin olarak alınmamalıdır.
 • Genel manada FTX, platformundaki bütün aksiyonların yorumlanması konusunda son haklarını gizli tutmaktadır.
 • Bu evrak kimi noktada yeniliğini yitirebilir ve güncellenen siyasetleri yansıtmayabilmektedir.
 • FTX, Tokenize edilen pay senedi ticaretinin kullanmasını uygun gördüğü biçimde kısıtlama hakkını gizli tutmaktadır.
 • Kullanıcıları, Tokenize edilen pay senetleri ile ilgili riskleri kendilerine ilişkin olarak ticaret yapmalıdır.
 • Ayrıca FTX üstündeki Tokenize edilen pay senetlerine ait aracılık hizmetleri Canco GmbH (FTX İsviçre) tarafınca sağlanmaktadır.
 • Tokenize Pay Senetleri, FTX’in ABD kullanıcılarına yahut potansiyel olarak İran, Afganistan, Kuzey Kore, Hong Kong, Singapur, Avustralya ve öteki yetki alanları da dahil, başka yasaklanan yargı bölgelerine sunulamamaktadır. Kullanıcıları, FTX’te Tokenize edilen pay senetleri ticareti yapabilmek için kâfi KYC denetiminden geçmelidir.
Ticaret nasıl düzenlenir?

FTX’te Tokenize pay senedi ticareti yapmak için en az KYC’de düzey 2 olmanız gerekmektedir. Sadece bir sefer, ayrıntılarınızı FTX İsviçre’ye göndermek için Tokenize edilen pay senetleri KYC sayfanıza gitmelisiniz. Ayrıyeten, ABD dahil, FTX’in kısıtlı yargı alanlarından birinin üyesi olmamalısınız. FTX kullanıcılarından KYC dokümanlarını ve IP adreslerini toplamaktadır.

FTX, hudutlu yetki alanlarında faaliyet göstermemektedir. beraberinde FTX ve FTX İsviçre potansiyel kullanıcılardan daha fazla bilgi toplar. Ticaret yapmak için de bir testten geçmeyi gerektirebilmektedir. Daha epeyce ahenk tedbirleri de kullanılabilmektedir. Ayrıyeten, ticaretin kendileri için yanlışsız olup-olmadığını belirlemek ismine şahsi ve lokal durumlarına müracaata teşvik edilmektedir.


Vadeli süreçler nasıl çalışır?

 • Platformda olağan bir temettü halinde yahut vadeli süreçlerde rastgele bir düzeltme yapılmayacaktır.
 • Hisse bölünmeleri, kıymetli bölünmeler vb. dahil, öteki biroldukça kurumsal faaliyetler durumunda, vadeli süreçlerde paydaları değiştirerek yahut bölünme halinde bütün sepet üzerinde bir geleceğe dönüşerek ayarlanmaktadır.
 • Ayrıca FTX kesin belirleme haklarını gizli tutmaktadır.
 • Vadeli süreçler ilgili TWAP periyodu boyunca endekslerine kadar sona ermektedir.
FTX’te üzerinde Tokenize edilen pay senetleri vadeli süreçler yapmak, Tokenize edilen pay senetlerinin kendisiyle birebir KYC prosedürünü gerektirmektedir. Fakat pay senetlerinin, bilhassa birincil liste borsaları kapatıldığı vakit değişken ve likit olamayacağını unutmamalısınız.
 
Üst