Binance, Bu 4 Altcoin İçin Kıymetli Gelişmeleri Duyurdu!

SessizGozler

New member
Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ekosisteminde yeni gelişmeler var. İşte detaylar…

Binance, MobileCoin (MOB) güncellemesini destekliyor

MobileCoin (MOB) ağ yükseltmesi, 842.800 olan MobileCoin ana ağ blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Yani, yaklaşık olarak bugün, TSİ 19’a denk geliyor. MOB para yatırma ve çekme süreçleri de bugün TSİ 18’den itibaren askıya alınacak. MOB ticareti, ağ yükseltmesi sırasında etkilenmeyecektir. Binance, Binance hesaplarında MOB’u olan tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik ihtiyaçları karşılayacağını söylemiş oldu.


Polygon ve Avalanche, BUSD’yi destekliyor

Diğer yandan ün yapılan duyuruya bakılırsa, Binance’in stablecoin’i Binance USD (BUSD) artık Avalanche ve Polygon’da mevcut. Borsa, kullanıcıların artık BUSD tokenının sayesinde üstte belirtilen iki ekosistemi “güvenli” ve “verimli bir biçimde” keşfedebileceklerini söylüyor. Binance, bu stablecoin’i, Eylül 2019’da Paxos ile ortaklaşa bir biçimde piyasaya sürmüştü. BUSD tokeni şu anda piyasa bedeline nazaran yedinci en büyük kripto para ünitesidir. CoinMarketCap tarafınca sağlanan bilgilere nazaran şu anda 20.5 milyar dolar kıymetinde.


Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Eylül ayının başlarında Binance, kullanıcılarının True USD (TUSD), USD Coin (USDC) ve Pax Dollar (USDP) bakiyelerini ve mevduatlarını BUSD’ye çevireceğini duyurdu. Şirket, “likiditeyi artırmak” için bu biçimde bir değişikliğin gerekli olduğunu deklare etti. Rakip stablecoin’leri kaldırma sonucu, büyük olasılıkla borsanın kendi BUSD tokenine olan talebi artıracaktır. Fakat Circle CEO’su Jeremy Allaire’e bakılırsa, bu aslında USDC stablecoin’in yararını artırabilir.

AvengerDAO lansmanı duyuruldu

Son olarak, platformun yaptığı açıklamaya bakılırsa, Binance ile yakından bağlantılı bir Blockchain olan BNB Chain, önde gelen Blockchain güvenlik kontrol firmalarıyla güvenlik altyapısı projesi AvengerDAO’yu başlatmak için el ele verdi. Merkezi olmayan özerk tertibin (DAO) kurucu ortakları içinde Certik, Go Plus, SlowMist, Zokyo, BlockSec, Hashdit, Verichains üzere güvenlik kontrol firmaları ve Pessimistic, CoinMarketCap, TrustWallet üzere başka kripto şirketleri yer alıyor. Ayrıyeten PancakeSwap, BSCtrace(NodeReal), BSCscan, MathWallet, DappBay, Coin98 ve Opera da bulunmakta.


Avenger DAO’nun işleyişi ise birfazlaca dApp’i içerecek. Merkezi olmayan güvenlik uygulaması (dApp) Hashdit, DAO kullanıcıları için kontrat taramasını kolaylaştırmak için merkezi olmayan değişim (DEX) PancakeSwap ile entegre oldu. Duyuru, sistemin, uygulamaların güvenlik derecelendirmeleri talep etmesine ve berbat oyuncuları işaretlemek için ihtarları geri göndermesine imkan tanıyan pasif bir API sistemi olan Meter aracılığıyla epeyce katmanlı bir güvenlik sağlayacağını söylemiş oldu.

Abonelik tabanlı bir ihtar sistemi olan Watch ve programlanabilir bir fon idare sistemi olan Vault olmak üzere iki ek platform, güvenlik açıkları meydana geldiğinde aboneleri gerçek vakitli olarak uyaracak ve sırasıyla sağlayıcıların dahili kurallarına bakılırsa taraflar içinde fonların inançlı geçişine yardımcı olacaktır. BNB Chain yatırım yöneticisi Gwendolyn Regina, “Güvenli uygulamalar için bir sanayi standardı belirleyerek Blockchain teknolojisinin daha fazla benimsenmesini geliştirmek istiyoruz” dedi.
 
Üst