Bolu’da emekli öğretmenin telefon dolandırıcılarına yansısı: Odunla döveceksin

KozmikRüya

New member
Bolu’nun Göynük ilçesinde 5 ay evvel, kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, emekli öğretmen Erol İlkhan’a (70), “Banka hesaplarınıza terör örgütleri ulaşmış. Bunlara yakalamak için operasyon düzenleyeceğiz. Siz bankada bulunan bütün paranızı bize gönderin ve paranız devletin itimadı altında olacak, geri iade edilecektir.” diyerek ikna etti.

İlçedeki banka şubesine giderek hesabındaki 100 bin lirayı dolandırıcılara gönderen İlkhan, dolandırıldığını anlayınca epeyce geç oldu.

Emekli öğretmen, durumu polise haber verdi.

3 kuşkulu hakkında 10 yıl mahpus istemi

DHA’nın haberine göre; yapılan araştırmalarla tespit edilen Adem Özçelik, Özkan Atış ve Kenan Badaş gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında, kişinin, kendisini kamu nazaranvlisi yahut banka, sigorta ya da kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması yahut bu kurum ve kuruluşlarla bağlantılı olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık suçlamasıyla 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Suçlamaları kabul etmediler

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen birinci duruşmada, tutuksuz sanıklar hakim karşısına çıktı. Sanıklardan Adem Özçelik ile Kenan Badaş, üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmezken, öteki sanık Özkan Atış da üzerine atılı suçlamaları reddederek, “Olay tarihinde İstanbul’da bir müzikholde aşçı olarak çalışıyordum. Ahmet isimli bir müşterim vardı. Her seferinde bana gelip özel yemek siparişleri verirdi. Hatta kucak dolusu bahşiş alırdım. Bir gün bana gelip, banka hesaplarında bloke olduğunu ve benim hesap numaramı istedi. Ben de kendisine güvendim ve hesap numaram ile kartımı kendisine verdim. O günden daha sonra da bu şahsı hiç görmedim.” diyerek kendini savundu.

“Bunları odun sopasıyla meydanda döveceksin”

Erol İlkhan da, sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek şu sözleri kullandı:

Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.