Cardano İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar ve Tahminler!

SessizGozler

New member
Cardano (ADA)’nun en savlı yükseltmesi için 24 saatten az kaldı. Beklenen Vasil hard fork’unu başlatmak için gereken üç ölçümün tümü karşılandı. Cardano Vasil yükseltmesi, 22 Eylül’de 24 saatten daha kısa bir müddetde gerçekleşecek. Cardano grubu, yükseltmeyi tetiklemek için gereken üç “kritik göstergenin” artık karşılandığını belirtti. İşte detaylar…

IOHK, Cardano Vasil hard fork’u için hazır olduklarını deklare etti

Cardano, Input Output Hong Kong’un (IOHK) gerisindeki şirket tarafınca Twitter’da 21 Eylül’de yapılan bir güncelleme, son 48 saat ortasında 13 kripto para borsasının Cardano’nun (ADA) likiditesinin %87’sinden çoksını temsil eden hard fork için hazır olduklarını doğruladığını belirtti. Sırf, ADA likiditesi için en yeterli borsalardan Coinbase, entegrasyonu tamamlamamış görünmekte. Lakin Coinbase tarafınca yakın vakitte atılan bir tweet, ADA süreçlerinin “Cardano Vasil hard fork için” bakım niçiniyle durdurulacağını söyleyerek fork’u destekleyeceğini ima etti.
Başlangıçta Haziran lansmanı için tasarlanan Vasil yükseltmesi, en son Cardano’nun evvelki node sürümünde uyumsuzluk sıkıntılarına niye olan bir yanılgı niçiniyle ertelendi. Lansman günü iki kere değişti. Güncellenmiş bir Vasil node’u yerinde duruyor. Ayrıyeten ana ağ bloklarının yüzde 98’inden çoksı güncellenmiş node’lar tarafınca oluşturulmakta. Son olarak dApp’ler de hazır olduklarını onayladı. bu biçimdece yükseltme için gerekli olan üç ölçümün tamamı onaylandı.

👋
Hey #Cardano $ADA users!

We're ready for the @Cardano Vasil upgrade tomorrow
😤


No downtime is expected or further actions required, sit back, relax and enjoy the upgrade
🧘‍♀️


Any
🤔
Comment
👇


Onwards!

— Ledger Support (@Ledger_Support) September 21, 2022ADA, toplumsal medyada konuşulmaya başlandı: Hard fork ağa neler getirecek?

Yükseltme haberi, niçiniyle son yedi gün ortasında toplumsal medyada ADA hakkında yapılan paylaşımlar, yüzde 35.16 oranında arttı. Bu bilgi, Santiment tarafınca sağlandı. Güncelleme gerçekleştiğinde, akıllı mukaveleler için birinci defa fonksiyonellik getiren Alonzo hard forkundan bu yana en değerli gelişmelerden biri olacak.

📉
#Crypto markets have obviously taken a big hit over the past week, but it's interesting to see where social interests have shifted. $ETH, $XRP, $ADA, $MATIC, and $SHIB have increased in discussions, while most other assets are being discussed far less. https://t.co/B461oasvSr pic.twitter.com/c6FVIS90gG

— Santiment (@santimentfeed) September 19, 2022Bu yükseltme; akıllı kontrat geliştirmeleri, düşük maliyetler ve ağda artan randımanı sağlamayı amaçlamaktadır. IOHK, fork’un getirdiği en değerli yükseltmelerden birinin, daha süratli blok oluşturma olduğunu söylemiş oldu. Vasil yükseltmesi, bir Cardano topluluğu üyesi olan merhum sanatçı Vasil Stoyanov Dabov’un ismini aldı.

ADA için yüzde 20’lik yükseliş beklentisi

Bu sırada bir analiste nazaran Cardano fiyatı, patlayıcı bir yükselişi tetiklemedilk evvel yine eden bir model gösteriyor. Cardano fiyatı, 21 Eylül’de yüzde 13 düşerek 0,435 dolar takviye düzeyinin altına düştü. Bu hareketi, bariyerin üzerinde süratli bir toparlanma izledi. Analist Akash Girimath’a nazaran bu da daha yükseğe çıkma isteğini ve kenara çekilen alıcıların varlığını gösterdi. Analiste nazaran bu, bir rallinin başladığını işaret eden oluşumdaki bir likidite fraktalıdır.


İleriye dönük olarak, yatırımcılar Cardano fiyatının 0,472 dolara yükselmesini ve 0,505 dolarlık manisi bir daha test etmesini bekleyebilirler. Bu hareket, yüzde 14’lük bir yükseliş oluşturacak, lakin üst tarafın sınırlanacağı alan orası değil. Analiste nazaran piyasa şartlarına bağlı olarak, iştirakçiler, 0.505 dolarlık direnç düzeyinde geri dönüş bekleyebilir. Toplamda, bu artış yüzde 20’lik bir yarar oluşturacak. Lakin analist, ADA için üst tarafın sonlu olacağını söylüyor.

Öte yandan analiste göre, Cardano fiyatı 0,435 doların üzerinde kalamazsa, alıcılarda bir zayıflığa işaret edecek. ADA, süratli bir toparlanma olmaksızın 0,435 doların altına yakın bir yerde günlük mum çubuğu üretirse, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Analiste bakılırsa bu biçimde bir durumda yatırımcılar, Cardano fiyatında yüzde 12’lik bir düşüşe, 0,380 dolara hazır olmalı.
 
Üst