Cardano Mucidi “Gerçekten Harika” Dediği Projeyi deklare etti!

SessizGozler

New member
Cardano (ADA) mucidi Charles Hoskinson, gelişmiş ve gelişmekte olan dünyalar içindeki uçurumu kapatma potansiyeline sahip gelecek vaat eden bir teşebbüsü paylaştı.

Cardano kurucusu yaklaşan “harika” projeyi deklare etti

Charles Hoskinson, bu yıl başlayacak Afrika merkezli bir P2P finansman projesini tanıtıyor:

Ufukta bu yıl yaptığımız ve inanılmaz derecede değişik olduğunu düşündüğüm bir öbür şey de, sonunda Afrika’ya eşler ortası (P2P) kredi verebilmemiz…Cardano’da büsbütün eşler ortası bir stablecoin kullanarak Kenya’da Blockchain tabanlı bir kimlik sistemi inşa edeceğiz.

Cardano’nun geliştiricisine bakılırsa, piyasa kıymetine bakılırsa yedinci en altcoin projesi global gelir ve servet eşitsizliklerini azaltmaya yardımcı olacak:

Bunu yaparsanız, endüstrileşmiş dünyadan faiz oranlarının daha yüksek olduğu gelişmekte olan dünyaya milyarlarca para akacak…Bu beni heyecanlandırıyor zira ortadaki farkı kapatmamıza ve tek bir global iktisat kurmamıza müsaade veriyor. Biri zenginler, oburu yoksullar için iki iktisadın bilakis.

Charles Hoskinson, kriptonun çözdüğü en büyük sıkıntıları ele alıyor

Hoskinson’a bakılırsa Blockchain teolojisinin dünyaya en kıymetli katkılarından biri inanç gerektirmeyen karakteri:

Bu kapsayıcı sorumluluk fikri, birinin size ne dediğini denetim edebilmek… Hayatta, kimlik detaylarınden oy kullanmaya ve paraya kadar değişen, denetim edemediğiniz bir üçüncü taraf varlığına güvendiğinizi keşfedeceğiniz birkaç örnek vardır…Bitcoin bunun yeterli bir örneği. Tam muhasebe şeffaflığına sahip olduğunuz Ethereum, Cardano yahut öteki rastgele bir kripto para ünitesi. Sana Bitcoin gönderirsem bana güvenmezsin. Bir node’a sahipsin. Var olduğunu ve iki sefer harcanmadığını denetim ederek doğrulayabilirsiniz. ötürüsıyla hem kapsayıcı tıpkı vakitte sorumlu bir sistem diyoruz.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Hoskinson’ın açıklamalarına bakılırsa, Blockchain teknolojisi yalnızca ödeme yolu olmak çıktı ve bunun ötesine geçiyor:

Toplum olarak geri adım atmaya ve kapsayıcı hesap verebilirliği öteki ne koruyabilir üzere sorular sormaya başlıyoruz. Tedarik zincirleri olsun – besin organik mi değil mi? İnançlı mi değil mi? İçtiğim su inançlı mi değil mi? Bu cins şeyler. Tıbbi bilgiler, kimlik ayrıntıları, oylama ayrıntıları, elinizde ne var ise. Arazi – mülkün hakikaten size ilişkin olduğunu nasıl bilebilirim?