Edirne’de sobadan çıkan yangınla meskeni kullanılamaz hale gelen bayan gözyaşlarını tutamadı

KozmikRüya

New member
Edirne’de akşam saatlerinde yürekleri burkan bir olay yaşandı.

Sobalı bir meskende askılıkta kurutulmaya bırakılan elbiselerin sobanın üzerine düştü.

Mutfakta bulaşık yıkayan 52 yaşındaki Sebile Özdemir’in konutuna alevler sirayet etti.

Bir anda yangının ortasında kalan bayan kendisini can havliyle yalınayak dışarı attı. Özdemir, komşuların camına vurarak, konutunun yandığını söyleyip yardım istedi.

Ekipler olay yerine geldi

Haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye takımları yangına müdahale etti.

Kadın gözyaşlarını tutumadı

Ekipler yangına müdahale ettiği sırada, bayan gözyaşları ortasında konutunun alevlere teslim olmasını izledi.

Komşuları tarafınca teselli edilmeye çalışılan bayan uzun bir süre olayın şokunda kaldı.

Evi yanan bayan hastaneye kaldı

Sağlık grupları ve komşuları hanımı teselli etti. Bayana ambulansta yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı.

Ev kullanılamaz hale geldi

Ekipler tarafınca söndürülen yangın daha sonrası konut kullanılamaz hale geldi.

Aile dışarıdaydı

Ayrıca gözyaşları ortasında kalan Sebil Özdemir’in kızı Ayselin Özdemir’in ise bu gece Balıkesir’deki okulundan konutuna döneceği öğrenildi.

ondan sonrasında konuta gelen bayanın eşi Ahmet Özdemir ise büyük bir ıstırap ile meskeninin yanışını seyretti.

“Elektrikleri kapatıp yalın ayak dışarıya çıktım”

Mutfakta bulaşık yıkadığı esnada yangının çıktığını belirten Sebile Özdemir, yaşadıklarını şöyle söz etti:

İçerisi alevlenmiş ben görmedim, mutfaktaydım, bulaşık yıkıyordum. Dumanların yayılmasıyla çabucak eşyaları alayım daha sonrasında dışarı çıkayım dedim fakat yetişemedim, hepsi yanıyordu.

Çabucak elektrikleri kapatıp yalın ayak dışarıya çıktım. Eşim o sırada kahvedeydi, kızım da bu akşam Balıkesir’den gelecekti.

“Allah’tan kendisini dışarıya atabilmiş”

Komşulardan Remziye Arslan, itfaiye gruplarını aradıklarını söz ederek şu biçimde dedi:

Daha işten yeni gelmiştim, komşumuz camı çaldı itfaiyeyi çağırmamızı söylemiş oldu. Biz de çabucak itfaiyeyi çağırdık. Çabucak kendisini dışarıya atmış, hiç bir şey alamamış.

Allah’tan kendisini dışarıya atabilmiş. Rastgele bir yerinin yanmamış olması en azından sevindirici. Biz de epeyce üzüldük.