Eskişehir’de genç adamı silahla yaralayan saldırgan çatıda yakalandı

KozmikRüya

New member
Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde dün gece saatlerinde hareketlilik yaşandı.

Çiğköfte dükkanı işleten 26 yaşındaki İbrahim Can T., tartışma yaşadığı Sercan İ. tarafınca karnından silahla vurularak ağır yaralandı.

Olayın akabinde şahıs kayıplara kaçarken, ihbar üzerine gelen sıhhat gruplarınca birinci müdahalesi yapılan yaralı adam sonrasındasında hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı.

Şüpheliye yardım eden arkadaşı tutuklandı

Öte yandan emniyet takımları de olaya ait çalışma başlattı. Bu kapsamda şüpheli Sercan İ.’nin kaçtığı aracın plakası tespit edildi.

Aracı kullanarak şüpheliye yardım ettiği belirlenen Olgun Y. kısa müddette yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

2 saat süren çalışmaların akabinde yakalandı

Ekipler, Sercan İ.’nin 5 katlı bir apartmanda saklandığı bilgisine ulaştı. Apartman etrafında geniş güvenlik tedbirleri alınırken, operasyon için özel harekat takımları nazaranvlendirildi.

Yaklaşık 2 saat süren ikna uğraşlarına karşın teslim olmayan şahıs, özel harekat takımlarının operasyonu kararı saklandığı çatı katında silahıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Soruşturma sürüyor

Ayrıca kuşkulu Sercan İ.’ye kaçışında yardım ettiği belirlenen Lider Ş. ile Yasin Y. de olay yeri yakınlarında yakalandı.

Sağlık denetiminden geçirilen kuşkulu Sercan İ., Başkan Ş. ve Yasin Y., sözleri için Asayiş Şubesi’ne gdolayıldü.

DHA’nın transferine nazaran; olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.