Gaziantep’te Ezgi’nin vefatına niye olan ehliyetsiz şoför suçlamayı reddetti

KozmikRüya

New member
Gaziantep’in Batıkent Mahallesi’nde salı günü akşam saatlerinde lise son sınıf öğrencileri Ezgi Alya Yiğit (17) ve Şimal Toprak (17), özel ders aldıkları eğitim kurumundan çıktıktan daha sonra iki farklı scooter ile, meskenlerine gitmek için yola çıktı.

Ehliyetsiz sürücü Osman S. (17) idaresindeki 27 SR 997 plakalı araba, yolun karşısına geçmeye çalışan iki arkadaşa çarptı. Savrulan Yiğit ve Toprak yaralanırken, ihbar üzerine kaza yerine sıhhat takımları sevk edildi.

2 arkadaştan 1’i kurtarılamadı

Gelen grupların birinci müdahalesinin akabinde 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Ezgi Alya Yiğit, tabiplerin tüm uğraşına rağmen kurtarılamadı. Şimal Toprak’ın ise ağır bakımdaki tedavisi sürüyor.

Ehliyetsiz şoför cezaevinde

DHA’nın haberine bakılırsa, kazayla ilgili inceleme başlatan polis takımları, Nizip Ticaret Borsası Lideri İbrahim S.’nin oğlu olan Osman S.’yi gözaltına aldı.

Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gdolayılen Osman S., emniyetteki sorgusunun akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘taksirle mevte niçiniyet verme’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hatasız olduğunu argüman etti

Osman S., savcılık sorgusunda, hatasız olduğunu öne sürdü. Olayı emniyette de anlattığını, rastgele bir uyuşturucu unsur ya da alkol kullanmadığını olay günü dershaneye gittiğini belirten Osman S., sözünde şu biçimde dedi:

“Tali yoldan ana yola çıkıp bana çarptılar”

“Olay günü rastgele bir uyuşturucu unsur ya da alkol kullanmadım. Rastgele bir hastalığım ve buna bağlı olarak kullandığım bir ilaç da yok. Olay günü akşam saatleriydi. Hava karanlıktı saat 19.45-19.50 sularıydı. Benim görüş uzaklığım güzeldi, yol aydınlıktı. Yaklaşık 50- 60 kilometre süratle gidiyordum. Dershaneye yetişmeye çalışıyordum, lakin bir anda scooterla tali yoldan ana yola önüme çıkıp bana çarptılar.

“Yardım ettim, kaçmadım”

Durup yaralılara yardım ettim, ambulansı da aradım. Olay yerinden kaçmadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum, tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakılmayı talep ediyorum.”