Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Bakec

New member
Hametan Krem Ne İşe Yarar?
30 gramlık tüplerde bulunan bir krem çeşidi olan Hametan 100 gramında 0,64 mg Hamamelis ketonları olarak standardize edilmiş ve 5,35 g Hamamelis virginiana özütü içermektedir. Cilt sorunları, yanık,pişik ve benzeri alanlar da oldukça çok kullanılan ve etkisi yüksek oranda olumlu olan bir krem olan Hametan eczaneler de reçete ile satılmakta olup, bu tür sorun ve sıkıntılar da eczanecilerin de sıklıkla tavsiye ettiği bir krem çeşididir. İçeriğinde bulunan etken maddelerin sayesinde kanamayı durdurucu, iltihap giderme gibi etkileri de göstermektedir.

Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda kadinguncesi.com sorumluluk kabul etmemektedir.

Eskiden beri ağırlık olarak cilt sorunları ve bazı ufak yaralar için kullanılsa da özellikle son dönemler de bayanlar bu kremi nemlendirici özelliğini de aktif olarak kullanmaya başladılar.

Görüldüğü gibi hametan pomad ve hametan kremi faydaları çoktur ve bir çok alan da gönül rahatlığı ile kullanabilecek özellik de bir krem çeşididir. Sadece bu konuda dikkat etmeniz gereken bir şey ise doktor tavsiyesi üzerine reçete ile eczaneden almanız daha sağlıklı olacaktır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılmalı ?
Öncelikle yukarıda belirttiğimiz üzere doktor reçetesi üzerine aldığınız Hametan pomad kremini, yine doktorunuzun önereceği dozda kullanmanız tavsiye edilir. Eğer doktorunuz belirli bir doz tavsiyesi yapmadı ise gönül rahatlığı ile istediğiniz miktarda sürebilirsiniz.

Öncelikle kremi süreceğimiz bölgeyi güzelce temizlemeli ve her hangi bir kir ve benzeri bir şeyin bulunmadığından emin olmalıyız. Sonrasın da elinize nohut büyüklüğünde kremi sıkıp ilgili bölgeye ovalama taktiği ile yavaş yavaş sürülebilirsiniz. Sürme işlemi bittikten sonra dilerseniz krem sürülen bölgeyi kapatmaya bilirsiniz ama yara ve benzeri alanlara sürüyorsanız gazlı bez ile kapatmanız iltihap olmaması açısından iyi olacaktır.

Anne sütüne geçmediği bilinen hametan pomad emzirme işleminden sonra göğüs bölgesine sürebilirsiniz. Aynı şekilde pişik olan bebekler de de kullanabilme özelliğine sahip bir kremdir ve etkisidir oldukça iyidir. Doktorların pişik için tavsiye ettiği öncelikli kremlerin başında gelmektedir.

Hametan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?
Öncelikle olası unutmalar da dozları dengelemek için kesinlikle çift doz kullanmayın önerilmez. Hemen hemen yan etkisi pek olmayan bu kremin, alerjisi olan bazı insanlar da farklı yan etkilerin olduğu gözlemlenmiştir. Bu etkiler genellikle yüz,dudak,dil ve gırtlar gibi bölgeler de şişmelerin olması gibi. Bu gibi durumlar da acil olarak doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.
 
Üst