İstanbul’da Suriyeli bayan, eski eşini dövdürdü

KozmikRüya

New member
İstanbul’da yaşayan ve 9 yıllık dini nikahlı eşi Ghufran A.’dan yaklaşık 1 yıl evvel ayrılan Güngör Bektaş, 5 yaşındaki çocuğunun ‘kötü muameleye’ uğradığını öne sürerek velayet davası açtı.

Bunun üzerine sonlanan Suriyeli bayan, yanına yabancı asıllı 2 erkek arkadaşını alarak Güngör Bektaş’ın Günbakılırsan’deki iş yerine gitti.

Tehditler yağdırıp, şiddet uyguladılar

Dava için mutabakat talep eden Ghufran A. iş yerinin ardındaki depoda Bektaş ile konuşup, yanındaki arkadaşlarıyla bir arada tehditler savurmaya başladı. İlerleyen dakikalarda ise ismi öğrenilemeyen iki şahıs, Bektaş’ı darbedip olay yerinden kaçtı. Öte yandan şahıslar, kaçarken dükkan çalışanını da gasbetmeye çalıştı.

Mağdur adam şikayetçi oldu

DHA’nın haberine bakılırsa, olay daha sonrası darp raporu alan Bektaş, eski eşi ve arkadaşları hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

“Uygunsuz hayat üslubu vardı”

Başından geçen süreci anlatan Bektaş, şunları söylemiş oldu:

“9 yıl dini nikahlı bir beraberliğimiz geçmişti kendisiyle. 1 yıl evvel uygunsuz ömür üslubundan dolayı kendisinden ayrıldım. Çocuğumu daima benden kaçırıyordu ve görüştürmüyordu. Bunun üzerine velayet davası açtım kendisine. Velayet davasından daha sonra kendisi düzgün niyetini göstermek için 8 Şubat’ta çocuğu gorebileceğimi söylemiş oldu ve çocuğumu aldım.

“Çocuğum dövüldüğünü söylemiş oldu, raporlarımız var”

Çocuğum, meskende bana annesi tarafınca ve annesinin birlikte yaşadığı kişi tarafınca darbedildiğini söylemiş oldu. Bunun üzerine sonraki gün çabucak çocuğumu hastaneye götürdüm. Çocuğun raporları elimde; bakımsız olduğu, uyuz olduğu ve darbedildiği raporunu alarak savcılığa başvurduk.

“‘Suriye rejimi halkıyız, seni keserek öldürürüz’ dediler”

Dava açtığımı duyar duymaz dükkanıma gelerek seninle konuşacağız dedi yanındaki 2 şahısla birlikte. Biz düzgün niyetli olduklarını düşünerek depoya geçtik oturduk. ‘Davadan vazgeçeceksin, sizin davanız bizi bağlamaz’ ve ‘biz Suriye rejimi halkıyız, biz keseriz öldürürüz seni’ üzere tehditlerin akabinde bende sert çıkışınca arbede yaşandı.”

Çocuğuna annesi tarafınca düzgün bakılamadığını belirten Bektaş, çocuğu için mahkemeyi kazanmak istediğini söylemiş oldu.