İzmir’de polisleri sürükleyerek uygulamadan kaçan alkollü şoför kaza yaptı

Beykozlu

New member
Alsancak Polis Merkezi Amirliği yakınında uygulama yapan trafik polisleri, E.A. (27) yönetimindeki 35 APN 759 plakalı cipi durdurdu. Şoför E.A., takımların alkolmetreyi üfletmesini reddederek kendisini durdurmak isteyen 4 polisi aracıyla kısa müddetliğine sürükleyerek olay yerinden süratle kaçtı.

Seyir halindeki araca çarptı

Trafik polislerinin ihbarı üzerine uygulamadan kaçan şahsı yakalamak için kaçış güzergahına asayiş grupları sevk edildi. Yaşanan kovalamacada E.A., kullanmış olduğu cip ile Liman Caddesi’ni Ankara Caddesi’ne bağlayan irtibat yolunda virajı alamayarak direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı orta şeritte seyir halinde bulunan H.S. (40) idaresindeki 35 APC 002 plakalı araca çarptı.


Hastaneye kaldırıldı

Kaçan aracı takip eden polis grupları kazanın akabinde çabucak olay yerine 112 Acil Sıhhat takımlarını çağırdı. İhbar üzerine gelen sıhhat gruplarınca, 35 APC 002 plakalı aracın yaralı şoförü ambulansa alınarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.


Hem alkollü birebir vakitte ehliyetsiz

İHA’nın aktardıpğına göre; yaralının sıhhat durumunun düzgün olduğu öğrenilirken, uygulamadan kaçarken bir polisin parmağından faydalanmasına niye olan E.A.’nın yapılan denetimlerinde ise 198 promil alkollü ve ehliyetsiz olduğu tespit edildi.


Yaklaşık 10 bin lira ceza kesildi

Kazada yara almayan ve gözaltına alınan şahsa; alkolmetreyi üflememe, polise direnç, trafiği tehlikeye atma, ehliyetsiz ve alkollü bir biçimde araç kullanmak hatalarından yaklaşık 10 bin lira ceza kesildiği ve olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.
 
Üst