Karaman’da çıkan hortum demir çatıları uçurdu

KozmikRüya

New member
Karaman’da bulunan Göztepe köyünde öğlenden daha sonra başlayan şiddetli fırtınayla bir arada bir anda oluşan hortum, tonlarca yükteki çardağın demir çatısını yerinden söktü.

Sökülen çatı 20 metre ileriye uçtuktan daha sonra yüksek tansiyon çizgisine takılarak ekin tarlasına düştü.

Uçan çardak kullanılamaz hale geldi

Çıkan hortumda çardağın yanında bulunan patoz makinesi de devrildi. Kimsenin faydalanmadığı hortumda çatısı uçan çardak kullanılamaz hale geldi.

“Çok şükür kimseye bir şey olmadı”

Uçan çatının enkazını bulunduğu yerden kaldırmaya başladığını söyleyen çiftlik sahibi Osman Altay, “Pazartesi günü ikindi saatlerinde şiddetli esen rüzgarın akabinde biranda hortum oluştu. Oluşan hortum çabucak sonrasında meskenin bitişiğinde bulunan tonlarca yükündeki çardağın çatısını yerinden sökerek 20 metre ileriye attı. Uçan çatı yüksek tansiyona çarparak ekin tarlasına düştü. Hortumun tonlarca yükündeki çatıyı yerinden sökerek uçurmasına hayli şaşırdık. Çok şükür ki kimseye bir şey olmadı. Yalnızca ziyan var” dedi.

Altay, olayın duyulmasının akabinde Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ile birlikte Ziraat Odası Öbürümü Mehmet Bayram ve AFAD yetkililerin buraya gelerek incelemelerde bulunduklarını da söylemiş oldu.