Müge Anlı’da Durmuş Yanmaz cinayeti: Tek görgü şahidi olay anını anlattı

KozmikRüya

New member
“Müge Anlı ile Tatlı Sert” programında yeni bir cinayet hadisesi işleniyor.

4 çocuk babası 65 yaşındaki Durmuş Yanmaz, 13 Nisan 2017’de Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Nebişeyh köyündeki yayla konutunda 4 kurşunla öldürüldü.

‘Komşu 3 kardeş öldürdü’

Cinayete ait katil ya da katiller çabucak hemen bulunamadı lakin Yanmaz ailesinin işaret ettiği 3 kardeş komşu var.

Fakat o 3 komşu da Yanmaz’ı, cinayetin tek görgü şahidi olan eşi Emine Yanmaz’ın öldürdüğünü savunuyor.

Katil kim?

Katil ya da katillerin kim olduğu çabucak hemen bulunamazken, 3 kardeş olan ve hayvancılık yapan Erdal Göçer, Aydın Göçer, Yener Göçer kardeşler programa gelerek “biz katil değiliz” dedi ve cinayet argümanlarını reddetti.

Emine Yanmaz ise kocasının 3 kişi tarafınca vurulduğunu öne sürdü.

Cinayet anı ve daha sonrası canlandırıldı

Bugün programda cinayet anı canlandırıldı.

Stüdyonun ortasında yerde uzanan bir adam ve başındaki Emine Yanmaz, kocasının vurulduktan daha sonraki halini anlattı.

Bu sırada katil oldukları öne sürülen 3 kardeş de çabucak hanımın ardında ayakta bekledi.

‘Çelişkili tabirler veriyor’ tezi

3 kardeş, 5 yıl evvel yaşananları anlatmaya çalışan Emine Yanmaz’ın çelişkili tabirler verdiğini savunurken, programa katılan bayanın kızı bu argümana karşı çıktı.

Kocasının 3 kişi tarafınca vurulduktan daha sonra yüzüne su döktüğünü, akabinde üzerine yorgan örttüğünü, daha sonrasında iki oğlunu aradığını lisana getiren Emine Yanmaz, kardeşlerden Erdal Göçer’in “Haydi Aydın, işimiz bitti” söylemiş olduğini öne sürdü.

Yanmaz, “112’yi aramayı bilmiyorum. Torunumun öğrettiği kadarıyla oğullarımı aradım. ‘Bizi vurdular oğlum, babanı öldürdüler’ dedim. Oğlum bana ‘kan akan yerleri var ise bir şeyler bastır’ dedi.” diye konuştu.

“Geride niye şahit bıraksınlar?”

Bunun üzerine ise Müge Anlı, “Adamı öldürenler, bu bayanı niye öldürmesin? Geride niye şahit bıraksınlar?” diye sordu.

hanımın kızı Birgül ise “Bunlar tekraren babamın önünü silahla kestiler. Husumetimiz var. Cürmü annemin üzerine atmak için onu sağ bıraktılar. Planlayarak yaptılar.” diyerek ortaya girdi.

Buna karşılık Aydın Göçer, “Biz anarşist değiliz, terörist değiliz. Kimsenin önünü kesmedik. Planı annen yaptı.” dedi.