Samsun’da uyuşturucu taşıyan 2 eski uzman çavuş yakalandı

KozmikRüya

New member
Samsun’da narkotik hareketliliği yaşandı.

Emniyet Müdürlüğü Narkotik Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, uyuşturucu ihbarı aldı.

İhbarda, kente yüklü ölçüde uyuşturucu unsur getirildiği ve burada dağıtım yapılacağı bilgisine yer verildi.

Bu kapsamda harekete geçen gruplar, daha evvel meslekten istifa eden uzman çavuşlar Y.Z.S. ve O.Ş.’yi takibe aldı.

5 milyon kıymetinde binlerce hapla yakalandılar

Söz konusu şahıslar, 34 plakalı kiralık araçla Samsun girişinde yakalandı. Araçta ve şahısların üzerinde yapılan aramada, 2 bin 497 kutu halinde piyasa bedeli yaklaşık 5 milyon lira olan toplam 139 bin 842 kapsül sentetik ecza ele geçirildi.

İHA’nın transferine göre; olayla ilgili gözaltına alınan Y.Z.S. ve O.Ş., “uyuşturucu ticareti yapmak” hatasından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

“Kutudaki ilaçlar bana ilişkin değil”

Nöbetçi mahkemeye tabir veren Y.Z.S.’nin, “Araçtaki kutudaki ilaçlar bana ilişkin değil. Bana arkadaşım H.B. bu kutularda ilaç olduğunu ve Samsun’da bir arkadaşına götürmemi istedi. Ben de kendisine bir ıstırap çıkıp çıkamayacağını sorduğumda bana, ‘bir düşünce çıkmaz’ dedi. Hata sürece kastım yoktur.” dediği öğrenildi.

“Araç durdurulunca haberim oldu”

O.Ş.’nin ise, “Y.Z.S. ile Hatay’dan İstanbul’a seyahat maksatlı geçtik. Araçtaki karton kutulardan haberim yoktu. Samsun’da araç durdurulunca haberim oldu. Benim ekonomik bir düşüncem yok. Bu hatası sürece noktasında rastgele bir kastım olamaz.” savunmasında bulunduğu bildirildi.

Tutuklandılar

Eski uzman çavuşlar Y.Z.S. ve O.Ş. mahkemece “uyuşturucu ve uyarıcı unsur ticareti yapmak” kabahatinden tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.