SHIB ve Bu 11 Altcoin İçin Son Dakika: Paydaşlık ve Daha Fazlası!

celikci

New member
Altcoin projeleri için iştirakler ve öteki gelişmeler büyük değer taşıyor. Bu yazımızda en büyük göğüs coin’lerden olan Shiba Inu’yu (SHIB), son vakit içinderın tartışmalı kripto para ünitesi olan LUNC’yi, IOTA’yı ve hayli daha fazlasını ele alacağız ve gelişmelerden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Acala Network, 2,7 milyar USD kıymetinde stablecoin yakıyor

Acala ağı, stablecoin aUSD’yi içeren madencilik başarısızlığından daha sonra Pazartesi günü yaptığı açıklamada, likidite havuzlarının (LP’lerin) havuzlardan likidite çekmesine yahut LP tokenlerini geri almasına müsaade veren bir referandumun akabinde faaliyetlerine devam ettiğini duyurdu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ağustos ayında, iBTC (IBTC)/aUSD likidite havuzunun yanlış yapılandırılması, 3.022 milyar aUSD’nin yanılgılı bir biçimde basılmasına niye oldu ve fiyatı ABD doları sabitinden 0,01 doların altına düştü.


Aragon ağı, yeni bir DAO tertibine geçiyor

Aragon Ağı (AN DAO) üyeleri, yeni bir tertip yapısına planlı geçişe oy veriyor. Birinci oylama, DAO’nun feshedilmesinden ve akabinde yeni bir çerçeve altında bir daha canlandırılmasından daha sonra hazine fonlarıyla ne yapılacağına karar verecek. İkinci oylama, yeni yapı yürürlüğe girdikten daha sonra yeni DAO’nun tüzüğü konusunu ele alacak. Oylar 5 Ekim’e kadar kullanılabilir.


329 Japon şirketi Astar Network’ün Nikkei reklamını destekliyor

Astar Network, Pazartesi günü erken saatlerde yüzlerce şirket tarafınca desteklenen ulusal bir gazete reklamı yayınlayarak bir dünya rekoru kırdığını deklare etti. Astar Network, Nikkei reklamları aracılığıyla Japonya’nın en güzel markalarını 329 şirketin en son web3 reklamını desteklediğini söylemiş oldu. Grup, son reklamının Japon hükümetini ve büyüme stratejisini web3 aracılığıyla desteklemenin bir yolu olduğunu söylemiş oldu.

Upbit LUNC duyurusu yaptı- LUNC ve LUNA Binance listesine girdi

Güney Kore’nin en yeterli kripto borsası Upbit, Terra-LUNA krizi sırasında alınan yaklaşık 4,6 milyon dolar bedelindeki Terra Classic (LUNC) süreç fiyatlarını kısa vadeli ve orta-uzun vadeli planlara bölmeyi planlıyor. Öte yandan ekosistem tokenları Terra Luna Classic (LUNC), UST Classic (USTC) ve LUNA son 24 saatte büyük bir ralli gerçekleştirdi ve Binance’in “en hayli kazananlar” listesine girdi.


Automata Network, 1RPC’yi sunuyor

Polkadot ekosistemindeki merkezi olmayan bir orta katman hizmet protokolü olan Automata Network, Web3 için kapalılık müdafaasını hizalamak üzere tasarlanmış, kullanması fiyatsız bir özel Uzaktan Yordam Daveti (RPC) geçişini tanıttı. Platformun bugün duyurulan 1RPC’si, kullanması fiyatsız özel bir RPC roll-up’ı Automata Network, Web3 büyümesi sırasında son kullanıcıları potansiyel tehditlerden müdafaaya yardımcı olacağını söylüyor.

Pocket Network, Portal hizmetine güncelleme yaptı

Önde gelen merkezi olmayan Web3 altyapı protokolü Pocket Network, Pocket Portal hizmetine yapılan değerli bir güncellemede global RPC node ağına dokunmak için geliştiricileri işe alıyor. Portal, Web3 geliştiricilerinin Blockchain datalarına kolaylıkla erişmesine, dApp’ler için RPC uç noktaları oluşturmasına ve hesaplar oluşturmasına imkan tanır.


Telefonica, Qualcomm ile iştirak kurdu

İspanya’nın en büyük telekom taşıyıcılarından biri olan Telefonica ve efsanevi çip dizayncısı Qualcomm, ortak genişletilmiş gerçeklik ve metaverse teşebbüslerini ilerletmek için bir paydaşlık imzaladılar. Telefonica, bu metaverse tecrübelerini müşterilerine sunmak için Qualcomm’un yeni bir teknolojisi olan Snapdragon Spaces’i kullanacak. Mutabakat bununla birlikte ortak ticari fırsatları takip etme mümkünlüğünü da içeriyor.

IOTA, Shimmer ile SMR tokenını piyasaya sürüyor

IOTA Blockchain ağının etaplı ağı olan Shimmer ağı, bu hafta 28 Eylül’de başlayacak. Shimmer lansmanı için hazırlıklar şu anda tüm süratiyle devam ediyor. Shimmer Network’ün lansmanı, geliştiricilerin ve kullanıcıların iştirakini artırmaya yardımcı olacak mahallî SMR tokenlarıyla birlikte gerçekleşecek.


Rekor SHIB yakımı geliyor, Ethereum mukavelesinde 14 milyon ETH aşıldı

Akıllı telefonlar için oyun imalcisi Travis Johnson tarafınca işletilen @shib_superstore Twitter hesabı, önümüzdeki günlerde, Ağustos’ta yakılan SHIB ölçüsünü aşacağını belirtti. Son olarak, Ethereum 2.0 mukavelesinde toplam kilitli paha (TVL), 14 milyon ETH’lik düzeyin üzerine çıktı.
 
Üst