Tecrübeli Analist, LUNA Aldı: niçinini de deklare etti!

SessizGozler

New member
Kripto para piyasasındaki son çöküşte oynadığı rolle Terra (LUNA) bütün dikkatleri üzerinde topladı. Kripto piyasasında birinci ona girmeyi başaran ve daha sonrasında stablecoin’i Terra USD (UST)’nin dolar çıpasını kaybetmesiyle dramatik bir biçimde çöken altcoin, yatırımcıları için tam bir hayal kırıklığı oldu. tıpkı vakitte Türk kripto para piyasasında tanınmış bir analist, LUNA aldığını söylüyor ve sebebini açıklıyor.

CryptoKemal, LUNA aldı ve sebebini deklare etti

Türk kripto para piyasasından CryptoKemal olarak tanıdığımı tecrübeli analist ve trader, Twitter hesabından 614 bin takipçisine, çöküşüyle son vakit içinderın odak noktası haline gelen Terra’nın LUNA tokenini aldığını paylaştı:

Cüzdanımın %1’i kadar LUNA aldım. 0,211 dolar riskli bir süreç lakin çöpe atmayı göze aldığım bir ölçü aldım.

Yazının yazıldığı sıralarda LUNA, CoinMarketCap datalarına bakılırsa, 0,1912 dolardan süreç görüyor ve düşük kıymeti niçiniyle dalga uzunluğu fazla olabiliyor. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Terra CEO’su Do Known, grubun son günlerde birtakım kurtarma planları üzerinde çalıştığını belirtti. CryptoKemal, Binance ve FTX üzere büyük borsaların listeden çıkarmamasına değinerek, niye LUNA aldığını şöyle açıklıyor:

Binance, FTX hala delist etmedi. Takımın fecî bir parası var ve fazlaca trade edilen bir varlık. Eski günlerine döneceğine ihtimal vermiyorum, fakat hala kurtarmak için uğraş veriliyor. Çöp olursa üzülmem lakin saçma yükselirse de dışarda hissettirmez.

Neden aldığımı açıklayayım;
Binance FTX halen delist etmedi
Ekibin korkunç bir parası var ve çok trade edilen bir varlık.
Eski günlerine döneceğine ihtimal vermiyorum ancak halen kurtarmak için mücadele veriliyor.
Çöp olursa üzülmem ancak saçma yükselirse de dışarda hissettirmez. pic.twitter.com/lOKWxNGvq2

— kemal.eth
🥷
(@CryptoKemal) May 16, 2022

Tecrübeli analistten, kripto para yatırımı tavsiyeleri

Kripto para piyasasındaki çöküş, maalesef yatırım konusunda tecrübeli olmayan ve kısa müddette varlıklı olma hayalleri kuranlar için epey ağır kayıplarla sonuçlandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, sattığı meskeninin parasını kripto para borsalarında kaybeden genç bir insan, yakın bir vakitte canına kıydı. Bu cins durumlara atfen tecrübeli analist, şu tavsiyelerde bulunuyor:

Bir coin’in büsbütün batışı trade ömrünüzde dönüşü olmayan yaralar açmamalı. Bu yanılgıyı ben de tekraren yaşadım. LUNA meseladen daha sonra herkes trade mesleğinde radikal bir prensip edinip, hiçbir esere all-in (bütün parasıyla) girmemeyi öğrenmeli. Asla esnetilmemeli bu kural.

Bir coinin tamamen batışı trade hayatınızda dönüşü olmayan yaralar açmamalı, bu hatayı ben de defalarca yaşadım LUNA örneğinden sonra herkes trade kariyerinde radikal bir prensip edinip hiç bir ürüne all in girmemeyi öğrenmeli. Asla esnetilmemeli bu kural.

— kemal.eth
🥷
(@CryptoKemal) May 16, 2022