Tüm gün kampanyalarımız çocuklarımız için fırsatlarla dolu

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen tüm gün süren kongre (Haberler) ve Federal Aile, Yaşlılar, Kadınlar ve Gençlik Bakanlığı (BMFSFJ) birlikte hizalayın. Tüm gün süren genişleme kapsamında belediyelerden, federal ve eyalet hükümetlerinden, sivil toplumdan ve bilimden yaklaşık 600 paydaş Berlin'de çevrimiçi olarak ve yerinde bir araya geliyor ve tüm gün süren eğitim ve bakımın çocuk dostu olacak şekilde nasıl tasarlanabileceğini tartışıyor.

Bu yılki kongrenin odak noktası şu sorudur: Farklı meslekler arasında işbirlikçi, karşılıklı olarak zenginleştirici, tüm gün süren bir işbirliği nasıl başarılı olabilir? Tüm gün eğitim ve bakımı çocuk dostu hale getirmek için, tam gün okullarda ve okul sonrası bakım merkezlerinde farklı mesleklerden insanların bir arada çalışması gerekiyor. Öğretmenlerin, okul yetkililerinin ve okul müfettişlerinin yanı sıra eğitim personelinin ve çocuk ve gençlik refahı sağlayıcılarının beceri ve deneyimlerini gerektirir. Açılış konuşmasını yaptı Prof. Dr. Osnabrück Üniversitesi'nden El-Mafaalani.

Haberin Detayları

Federal hükümet, eyaletleri ve belediyeleri tüm gün hizmet veren yerlerin genişletilmesi konusunda desteklemektedir: tüm gün genişletme yatırım programının bir parçası olarak ve sürekli olarak tüm gün bakımın devam eden maliyetleriyle birlikte. Federal hükümet, satış vergisi dağıtımını değiştirerek 2026'dan itibaren işletme maliyetlerine katkıda bulunacak. Bu, kademeli olarak artarak 2030'dan itibaren kalıcı olarak yıllık 1,3 milyar avro olacak.