Usta Analist: Bu 3 Altcoin’e Bakın! Sizi Şaşırtabilirler

SessizGozler

New member
Traderlar FED Lideri Jerome Powell’ın bir daha sonraki faiz oranı artışının boyutuna ait açıklamasını beklerken fiyatlar piyasada yumuşak kalmaya devam ediyor. Şu anda, piyasa konsensüsü 0.75 baz puanlık bir faiz artışı istikametinde. Bu sırada bir analist, takip edilebilecek kimi altcoin projelerine dikkat çekti. İşte detaylar…

Altcoin ekosisteminde meydana gelen gelişmeler var

Dow yüzde 0.75, S&P 500 ve Nasdaq sırasıyla yüzde 0.79 ve yüzde 0.64 kayıp kaydetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), 19.000 dolar düzeyi ile uğraş etmeye devam ediyor. Öte yandan, Ethereum (ETH) gün içi en düşük düzeyi 1.329 doları gorerek merge daha sonrası taban düzeylerini görmeye devam ediyor. BTC, ETH ve altcoinler, piyasa yapısı ve teknik tahlil açısından mevcut düşüş trendine meydan okuyan kayda paha rastgele bir atılım yapmıyor olsa da, meydana gelen birkaç enteresan gelişme var. Analist Ray Salmond 3 altcoin projesine dikkat çekerken ekosistemlerindeki gelişmelerden de bahsetti.


Analistin listesindeki birinci altcoin: LDO

Lido (LDO), merge ticareti hevesinin azaldığı için Ethereum ile bir arada düzeltme yaptı. Lakin varlık şu anda kimilerinin boğa bayrağı olarak isimlendirdiği bir biçimde süreç görüyor. ETH boğaları ve traderları uzun Ether durumlarında kar elde etmiş olsa da, merge başarılı oldu. Stake sahipleri ve doğrulayıcılar hala altcoinden randıman alıyor ve yatırımcıları Ether’de yükselişe geçiren temeller mevcut.


İdeal olarak, Ether’in merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) ve faal kullanıcılar genişlemeye devam ederse ve traderlar birikim yapmaya devam ederse, aksi takdirde aşağı istikametli bir piyasada verimli bir sermaye sağlayabilir.

Ripple, değişik görünmekte

Piyasa yapısı açısından bakıldığında, Ripple (XRP) enteresan görünüyor ve son vakit içinderda Twitter’da bununla ilgili bir ton toplumsal sohbet var. Alışılmış umut irtibatlı anlatıyı takiben, XRP topluluğunun üyeleri, XRP SEC davasını geçerse ve bir menkul değer olarak kabul edilmezse, fiyatın “aya gidebileceğini” öne sürüyorlar. Analist, “temel olarak, boğa öncesi piyasası emsali var” diyor. Hacimler artıyor, fiyat, tarihî olarak direnç vazifesi bakılırsan uzun vadeli azalan bir trend çizgisini kırdı. XRP’nin HTF piyasa yapısı perspektifinden bakıldığında, bir fiyat tabanının bulunduğu kararına varılabilir.


Ancak, bir ikaz olarak, hype ve beklenti, hacim artışlarını tetikleme eğilimindedir. SEC’in XRP’nin bir menkul değer mi yoksa tam karşıtı mi olduğuna karar vermesine bakılmaksızın, yatırımcı heyecanı azalabilir ve fiyat kalıcı olarak yahut “bir daha sonraki boğa piyasasına” kadar tıpkı yatay aralıkta süreç bakılırsabilir.

Analistin listesindeki son kripto: ALGO

Analiste bakılırsa Algorand’ın (ALGO) piyasa yapısı da farklı görünüyor. Fiyat, tam boğa piyasası rallisinin izini sürdü ve artık 2019 ve 2020’de olduğu üzere birebir aralıkta süreç görüyor. birtakım bazı alım hacmi patlamaları 0,40 dolar düzeyini geçecek kadar uzun müddet devam etmedi. Analiste bakılırsa daha geniş pazar konsolide olmaya başlarsa ve ALGO satın alma hacmi devam ederse, bu hareketli ortalamayı dayanağa çevirmek 0,69 dolara kadar bir artış gorebilir. Analiste bakılırsa 0,80 dolarının üstündeki günlük kapanışlar, trendin bilakis çevrildiğinin onaylandığını gösteren kıymetli ölçüde daha yüksek bir düzeye ulaşabilir.
 
Üst