Usta oyuncudan tiyatro açıklaması: Önüne gelen tiyatrocu oluyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kanal D’de yayınlandığı periyot reyting rekorları kıran “Yaprak Dökümü” dizisinde Hayriye karakteriyle hafızalara kazanan İnanç Hokna evvelki gün Nişantaşı’ndaydı. Oyuncu, tiyatronun değerinden şu sözlerle bahsetti:

“Ben tiyatro kökenli biriyim. Tiyatro epeyce sıkıntı bir şey. Artık önüne gelen tiyatrocu oluyor. Bir geçim deposudur evet, fakat donanımınız kural. Ben, şaşkınlık yaşıyorum. Hangi cüretle bunu söyleyebiliyorsunuz? Tiyatro o kadar sıkıntı ve dayanılması güç bir meslektir ki… Sevmeniz ve deneyimli olmanız yetmez, yürek de ister. Tiyatronun zorluğunu gençler bilse dehşetten çamaşır değiştirirler.”

‘YAPRAK DÖKÜMÜ’NÜ ÇOK ÖZLÜYORUM

Güven Hokna, uzun vakittir ekranda olmama sebebini de şu biçimde anlattı:

“Asla 2-3 işi bir ortada yapmam. Bir iş yakalarım ve ona yoğunlaşırım. ‘İlla başrol’ olsun diye de diretmem. Seçici olmamın sebebi bu.” Oyuncu, “Yaprak Dökümü”nün yeni kuşağı yakalayacağını da söylemiş oldu: “Hatta fazlaca sevilirdi. Yaprak Dökümü’nü epeyce özlüyorum. ‘Tadımız kaçmasın!’ kelamı vardı söylemiş olduğim. Benim tadım da çok güzel.”

Onlara anne-baba üzere yaklaştık

Güven Hokna, “Yaprak Dökümü”nde rol alan Fahriye Evcen, Gökçe Bahadır, Deniz Çakır, Neslihan Atagül’e anne-baba üzere yaklaştıklarını söylemiş oldu: “Onlar da bize itaat etti, hürmet duydu.”