Varsayımları Çıkan Analistler: Bu 3 Altcoin Çöküşe Gidiyor!

SessizGozler

New member
Bir kripto analisti, bu yıl tüm vakit içinderın en yüksek düzeyine fırlayan bir altcoin konusunda dikkatli olmaya çağırıyor. Bir öteki kripto analisti ise iki altcoin’in geri çekilmeler için hazırladığını söylüyor.

“Patlayan bu altcoin büyük olasılıkla düşecek!”

Kaleo takma isimli kripto analisti, Aptos’un (APT) son iki haftadaki fiyat patlamasına karşın, büyük olasılıkla düşüşe geçeceğini söylüyor. Analiste göre, önder kripto bir ‘tanrı mumu’ yahut grafiğinde şimdiye kadar oluşan en büyük mumla sonuçlanacak üst istikametli bir hareket oluşturduğundan, Aptos’un Bitcoin (BTC) paritesinde büyük olasılıkla büyük satış yapması mümkün. Kaleo, şu açıklamayı yapıyor:

Hareket ne kadar çılgınca olsa da, bunun mevcut aralığının haricinde bir BTC ilah mumuna büyük ölçüde satılması mümkünlüğünün yüksek olduğunu düşünüyorum. En azından BTC paritesi açısından, büyük bir BTC hareketinde dolar cinsinden yavaşça bir satış görse şok olmaz.

Kaynak: Kaleo/Twitter

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Aptos yılı 3,45 dolardan açtı ve %464’lük şaşırtan bir artışla tüm vakit içinderın en yüksek düzeyi olan 19,47 doları gördü. Resmi olarak Ekim 2022’de piyasaya sürülen ve şu anda piyasa pahasına göre 28. sırada yer alan altcoin, bu biçimdedan beri istikrar kazandı ve basın vaktinde 17,98 dolardan süreç görüyor.

“Bitcoin bu yıl 45 bin doları bakılırsabilir!”

Bu ortada Kaleo, Bitcoin’in muhtemelen altcoinler’den daha uygun performans göstereceğini kestirim etti. Analistin isabetli kestirimleri için bu makaleye göz atınız. Mevcut Bitcoin rallisinin tüm vakit içinderın en yüksek düzeyine ulaştığını görmese de Kaleo, BTC’nin 2023’te 30.000 doların altına düşmedilk evvel 45.000 dolara kadar çıkabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Önümüzdeki birkaç hafta ortasında ne olacağını düşündüğüm bir pencere için hayatımda şu anda olduğumdan daha fazla BTC konusunda hiç bu kadar optimist olmamıştım. Bu rallinin ATH düzeylerine yol açacağını düşünmüyorum. Bu yıl sonrasındasında orta ve yüksek 20.000 dolarlara geri dönmedilk evvel birkaç ay boyunca 40.000 dolar – 45.000 dolar aralığında dağılması ve dağılması daha mümkün. Lakin, nitekim süratle hızlanmak üzere olduğunu düşünüyorum. Yakın gelecekte devasa bir ilah mumunun geleceğine sahiden inanıyorum.

“Bu altcoin short’lamak için radarımda”

Smart Contracter takma isimli tanınan bir kripto analisti, Binance Coin (BNB) ve bir Ethereum (ETH) rakibi için yakın vadeli düşüş eğilimini tabir ediyor. Analist, BNB’nin mevcut düzeylerden yaklaşık %12 düşebileceğini ileri sürüyor. Grafiklerden, teknik tahlilinde Elliott Dalga Teorisini uygulayan analist, BNB’nin beş dalgalı bir yükseliş modelini tamamladığını ve yıl başından bugüne kadarki en yüksek düzey olan 323 dolardan %61,8 Fibonacci düzeyine denk gelen bir düzey olan yaklaşık 265 dolara kadar düzeltmeye hazır olduğunu öne sürüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bence en az 265 dolara inen BNB, günlük kapanıştan daha sonra rastgele bir sıçramada muhakkak short’lamak için radarımda.

Kaynak: Smart Contracter /Twitter

Smart Contracter’ın AVAX maksadı 14 doların altı

Analist ondan sonrasında Ethereum rakibi Avalanche (AVAX)’a bakıyor. Analiste bakılırsa AVAX, beş dalgalı bir yükseliş modelini tamamladıktan daha sonra Şubat ayında %30’a kadar düzeltme yapabilir. Smart Contracter’ın isabetli varsayımlarına bu makaleden bakabilirsiniz. grafiklerinden, Avalanche’ın 14 doların çabucak altına düşebileceği görülüyor. Bu alan, yılın başından bugüne kadarki en yüksek düzeyi olan 18,97 dolardan %61,8 Fibonacci düzeyine denk geliyor. Analist, iddialarını şöyle tabir ediyor:

Biroldukça büyük hacimli kripto para, artık günlük olarak pak, net 5 dalgalı yükselişler gerçekleştirdi. Hepsi değil, lakin bu kâfi. AVAX, önümüzdeki ay boyunca potansiyel olarak %25-30’luk geri çekilmelerin başladığını bakılırsabileceğimizi düşünüyorum. Makus haberlerin taşıyıcısı olmaktan nefret ediyorum lakin olan bu.

Kaynak: Smart Contracter /Twitter