Yalova’da lokantası 4 kere soyulan işletmeci isyan etti

KozmikRüya

New member
Yalova’da yaşayan Melih Keskinel isimli işletmeci, Yaşar Okuyan Bulvarı’nda 3 yıl evvel lokanta açtı.

İşletmecinin açtığı lokantaya bir anda hırsızlar dadandı.

Son 6 ayda 4 farklı hırsızlık olayının yaşandığı lokantanın güvenlik kameraları o anları saniye saniye kaydetti.

Saksıdaki ağacı çaldı

İmajlardan birinde şüphelinin, lokantanın önündeki saksıda bulunan ağacı yerinden söküp götürdüğü görüldü. Bir diğer manzarada ise biri bayan, 2 kuşkulu, lokantanın önünde bulunan tenteyi ve demirlerini söküp götürdü. Gündüz kaydedilen bir öteki manzarada ise el otomobiliyle lokantanın önüne gelen kuşkulu, etrafı kolaçan ettikten daha sonra kapı önünde duran paspası alıp gitti.

Hırsızlık anında kameraya el salladı

Ramazan ayı niçiniyle tadilata giren iş yerinin önünde bulunan 70 bin lira bedelindeki elektrostatik filtre de güpegündüz çalındı. El otomobiline taşırken yere düşürdüğü filtreyi parçalayan kuşkulu, olay sırasında güvenlik kamerasına el salladı.

Son 6 aydır hırsızlarla başının kaygıda olduğunu söyleyen Melih Keskinel, “Ramazan ötürüsı ile tadilata girdik. İş yerimizin önünde elektrostatik filtre vardı. İş yerimize geldiğimizde sabah 7 sularında çalındığını gördük. Yalnızca onunla kalınmadığını, tentemizin demirlerinin de sökülerek alındığını gördük. Daha evvel de buna benzeri bir sürü hırsızlık olayı yaşadık. Yaklaşık 3 yıldır buradayım, son 6 aydır domatesimiz çalındı, tezgahımızın ekmeklik sepeti çalındı. Buna misal mağduriyetler yaşıyoruz.” dedi.

Hırsızlık ötürüsıyla ziyanının 80 bin liranın üzerinde olduğunu belirten Keskinel, “Şu anda 80 bin liranın üzerinde ziyanım var. Yalnızca aygıt 70 bin lira. 10 bin lira da başka tente ve üstündeki şeyler tutuyor.” diye konuştu.

İmgeleri izleyince şoka girdi

Şikayetçi olduğunu fakat şu ana kadar kimsenin yakalanamadığını söyleyen Keskinel, imajları izlediğinde, şüphelinin rahat halleri karşısında şoka girdiğini söyleyerek, “Adamlar bizimle dalga geçiyor. Kameraya el sallıyor. Yani, ‘Ben çalarım, istediğimi de yaparım sen de hiç bir şey yapamazsın’ demeye getiriyor. Adamlar çok rahatlar. Yer sahibi o güya. Rahatlığa bakar mısın? Ağır şeyi nasıl kaldırdı? İmkansız yani. Olağanda ben bile sürükleyemem, çekemem. İki ayak darbesi ile çalmadan, götürmeden yarısını parçaladı. Çok rahat bir biçimde seyyar otomobiline da yükledi.

Olağanda burada 2-3 metrelik profiller vardı. Onları da uzunluğundan dolayı yamultamadığı için çalamamış. Yoksa onları da çalacaktı. Hatta yoldan geçen vatandaşa bile, ‘Bakar mısın birader, bir yardım eder misin?’ söylemiş olduğini duydum. Sesli manzaramız de var kameramızda. Oradan da vatandaştan yardım alıyor. İş yerimizde 9 tane güvenlik kamerasının yanı sıra alarm bulunmasına karşın, bu hırsızlar epeyce rahat bir biçimde geliyorlar ve epeyce rahat bir biçimde elini kolunu sallayarak, hiç kimse yokmuş üzere alıp gdolayıyorlar. Gerecimizi çalıyorlar.”
diye konuştu.

Ruhsatı iptal edilebilir

Melih Keskinel, endüstriyel mutfaklardaki davlumbazdan çıkan yağı ve dumanı tutan filtreyi bir daha alamayacak durumda olduğu için, işletme ruhsatının iptal edilmesiyle karşı karşıya kaldığını da belirtti.